Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Zaparszamy na specjalny pokaz filmowy w ramach kwietniowej edycji festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! oraz cyklu projekcji FILMS for FOOD, który odbędzie sie 8 kwietnia o g, 18 w Kino Pod Baranami

Tym razem zobaczymy dokument „W obronie jedzenia” w reżyserii Michaela Schwarza. Fascynująca podróż po świecie kulinariów w towarzystwie Michaela Pollana – autora bestsellerowych książek o jedzeniu oraz aktywisty ruchu slow food. W trakcie tej podróży odnajdujemy odpowiedź na najprostsze z możliwych pytań: co jeść? oraz dowiadujemy jak sprawić by jedzenie stało się nie tylko źródłem zdrowia ale i codziennej przyjemności.
Michael Pollan, odwołując się do zdrowego rozsądku i mądrości naszych przodków, proponuje bardzo proste zasady, których stosowanie służyć może nie tylko dobru naszemu ale i naszego otoczenia, środowiska i planety.

Michael Pollan jest profesorem dziennikarstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Specjalizuje się w tematyce żywienia i produkcji żywności. Jest autorem kilku bestsellerowych książek, jego „W obronie jedzenie. Manifest wszystkożercy” znalazło się na liście najpoczytniejszych książek w USA firmowanych przez „The New York Times Magazine”.

Po pokazie zapraszamy na spotkanie z Martą i Karolem z Pochlebstwo oraz z Maćkiem Nawrockim z Śledzie z Bornholmu. Będzie można skosztować i śledzi, i chleba, i wina , to ostatnie poda lutomski.wino.

Organizatorzy:
FILMS for FOOD
Najedzeni Fest
Kino Pod Baranami

Bilety: 23 zł.
Do kupienia w kasie Kina Pod Baranami oraz ONLINE

Wydarzenie na facebooku