Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

 

Już w niedzielę 15 kwietnia festiwal kulinarny Najedzeni Fest! zagości przy ul. Dolnych Młynów 10. Wygłodniałych mieszkańców Krakowa nakarmi i napoi ponad 60 wystawców.

Dawne Zakłady Przemysłu Tytoniowego przy ul. Dolnych Młynów 10 to obecnie miejsce niezwykłe i mekka spragnionych dobrego jedzenia i zabawy. Właśnie tu zagościł na kilka edycji festiwal Najedzeni Fest!, a dołączyły do niego Targi dizajnu KUP SE i Akcja HAU HAU, która tym wspomoże szukające stałego domu czworonogi.

Podczas Najedzeni Fest! 15 kwietnia (godz. 11-19) krakowian nakarmi ponad 60 wystawców. Na festiwalu można będzie spędzić całą niedzielę, odwiedzając kolejne stoiska i próbując różnych przysmaków, a także robiąc zakupy. Poznać będzie można różne małe przedsiębiorstwa kulinarne z Krakowa: producenta mleka roślinnego, po palarnię kawy. Oprócz tego będzie można zaopatrzyć się w znakomite oliwki, oleje roślinne, przetwory, czy wędliny z dziczyzny. Na talerzach gości pojawią się dania kuchni azjatyckiej, polskiej, węgierskiej, włoskiej i bliskowschodniej, a także znakomite desery z różnych zakątków świata. Spróbować będzie można nie tylko modnego ostatnio ramenu, ale i aromatycznych curry, koreańskich pierożków mandu, podrobów na polską i węgierską modłę, naleśników, czy kanapek z pastrami.

– Do tego napić się będzie można piw od lokalnych browarów, a także świetnego cydru i win – nazwa edycji: „Na cyku” zobowiązuje – żartują organizatorki.

W programie festiwalu znalazła się też projekcja znakomitego filmu dokumentalnego „Natura, kobiety i wino” (Senza Trucco – Le donne del vino naturale) reż. Giulia Graglia (godz. 16, drugie piętro budynku nad klubem ZetPeTe). W trakcie festiwalu w Litografie odbędą się także warsztaty litograficzne dla dzieci i dorosłych.

Kup Se i akcja dla czworonogów HAU HAU

Festiwalowi towarzyszyć będzie strefa dizajnu i mody czyli KUP SE festiwal. Kupić tu będzie można wyjątkowe rzeczy: ubrania, naturalne kosmetyki, biżuterię, czy niebanalne utensylia kuchenne. Już po raz piąty Pinakoteka zorganizuje akcję pomocy dla psów pod nazwa HAU HAU, Cel jest prosty, pomoc zwierzakom! W trakcie wydarzenia odbędzie się pokaz psów wielorasowych. Opłatą wpisową jest dowolna ilość karmy, która trafi do przytuliska. Zgłoszenia: pinakoteka.rezerwacje@gmail.com.

Wydarzenie na facebooku TU

 

📸*Przeczytaj o Tytano: http://najedzenifest.pl/miasto-w-miescie-tytano-w-krakowie/