Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Kanaba Fair #4

Zapraszamy 11 i 12 maja do Hotelu Forum na małe Najedzeni Fest! podczas Kanaba Fair.
Misją Kanaba Fair jest edukacja oraz promowanie i rozwój rynku konopnego w Polsce. W czerwcu 2017 powstał Targ Konopny – pierwsza impreza konopna w Warszawie. Następnie do projektu dołączyło Stowarzyszenie Wolne Konopie – najstarsza organizacja walcząca o legalizacje medycznej marihuany w Polsce.

Z połączenia tych dwóch inicjatyw powstała Kanaba Fair – miejsce wymiany myśli, towarów, kontaktów, usług i wiedzy wśród ludzi, którym bliski jest temat konopi. Druga edycja odbyła się w grudniu w Warszawie, przy ulicy Mińskiej 65. W 2017 roku Partnerem imprezy był Slow Weekend. W maju 2018 odbyła się kolejna edycja wydarzenia – Kanaba Picnic, czyli rodzinny piknik edukacyjny pod chmurką (Zoo Market)

Kanaba Fair to przede wszystkim ludzie, ich pasja i potrzeba edukacji oraz dzielenia się doświadczeniem. Za organizację eventu odpowiadają osoby zaangażowane w rozwój i promowanie rynku konopnego. Andrzej i Kuba to aktywni działacze na rzecz edukacji i legalizacji konopi z wieloletnim stażem, Gosia promuje konopną dietę i stosowanie konopi w kuchni, Magda to doświadczone organizatorki cyklicznych wydarzeń masowych. Nie zapominamy o Konopku, czyli brand hiro, który w przystępny sposób opisuje produkty konopne.

Wystawcy Kanaba Fair to zarówno pasjonaci z Polski, jak z zagranicy. Ich różnorodność zwraca uwagę na szereg zastosowań konopi w przemyśle. Na miejscu spotkamy producentów min. jedzenia, ubrań, kosmetyków materiałów budowlanych, olejków CBD, nasion, czy przyrządów growera. Wszystkie produkty, które są dostępne na wydarzeniu:
– są legalne
– są wytwarzane z konopi siewnych
– nie działają psychoaktywnie

Konopie to jedyna roślina, która może posłużyć jako pożywienie, olej opałowy, z której wyprodukujemy materiał na ubrania, papier, samochód, przy użyciu której zbudujemy dom. A gdy zachorujemy pomoże wrócić do zdrowia. Cannabis sativa L. może mieć zastosowanie w większości gałęzi przemysłu.  W tym momencie wciąż wykorzystywany jest zaledwie promil możliwości tej rośliny.
Kanaba Fair to pierwsze w Polsce miejsce wymiany myśli, idei, produktów oraz usług konopnych.

4 edycja odbędzie się 11 i 12 maja w Forum Wydarzeń w Krakowie. Partnerami impreza są Najedzeni Fest oraz Krakowska Giełda Płyt Winylowych.
Nasze plany w 2019 r.:
W Hotelu Forum:
Najedzeni Fest! – 10 lutego Na cyku (godz. 11-18)
Najedzeni Fest! – część Kanaba Fair – 11 i 12 maja (godz. 11-18)
Najedzeni Fest! – 20 października Etnicznie (godz. 11-18)
Najedzeni Fest! – 1 grudnia O, choinka! (godz. 11-18) edycja poświęcona nie tylko jedzeniu, ale też prezentom pod choinkę
Poza Forum:
12 maja – małe Najedzeni Fest! Asia (kuchnia azjatycka) Muzeum Manggha
16 czerwca – małe Najedzeni Fest! Wege (czekamy na potwierdzenie miejsca)
15 września małe Najedzeni Fest! Po ziemniaki – edycja na Starym Kleparzu poświęcona ziemniakom
11 listopada Festiwal Młodego Wina Stara Zajezdnia
i inne…