Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

W niedzielę 17 września, już po raz czwarty, zapraszamy na Małe Najedzeni Fest! Po ziemniaki! Z dotychczasowej frekwencji wnioskujemy, że wszyscy kochamy ziemniaki, lub, jak kto woli, kartofle i pyry. I tym razem Wspaniale Gotujący pod nóż wezmą wszelkiej maści ziemniaki, udowadniając, że ziemniaki to nie rozgotowane purée do kotleta, lecz warzywo godne królów. Będą ziemniaki wytrawne i na słodko, na sposób polski i zagraniczny. Już niedługo podamy listę potraw i ich autorów.

Tradycyjnie zapraszamy na Plac Targowy Stary Kleparz, gdzie na straganach rozgościmy się od godz. 11 do 17.

Tym razem nasze Święto Króla Ziemniaka będzie trwało trzy dni.
W piątek 15 września odbędzie się wystawna Kolacja „Po ziemniaki!” – Najedzeni Fest! & Filipa 18.
W sobotę 16 września o godz. 13 Przemek Błaszczyk poprowadzi warsztaty kulinarne w Twój Kucharz, również z ziemniakiem w roli głównej. Szczegóły już wkrótce. Cena: 220 zł / os. Zapisy: najedzenifest@gmail.com

WARSZTATY W NIEDZIELĘ
W niedzielę podczas naszych Najedzonych, Przemek poprowadzi na Starym Kleparzu mini warsztaty na jedno ziemniaczane danie. Szczegóły już niebawem.
GODZ. 15
Podczas niedzielnych Najedzonych o godz. 15 warsztaty poprowadzi również Krzysztof Tekieli zastępca szefa kuchni restauracji Filipa 18 w Hotelu Indigo Kraków Old Town. Ich uczestnicy przygotują krem z polskiego ziemniaka na wywarze z królika posypany smażonym kalafiorem oraz placki z tartych ziemniaków i cukinii podane z sosem z czerwonego buraka i wędzonki w aromacie trawy żubrowej.

Warsztaty podczas niedzielnego festiwalu kosztują 50 zł / os.
Zapisy: najedzenifest@gmail.com